Onze behandelmethode
Parodontologie

Eerste onderzoek
Uw patiënt komt voor het eerste onderzoek bij Ordentall parodontologie. Om een goed beeld te krijgen, gaan we eerst kijken naar de algemene gezondheid van uw patiënt en die van de mond in het bijzonder. De behandelaar kijkt in de mond, naar de tong, slijmvliezen, gebit en parodontium. Het parodontium is het steunweefsel rondom de tanden en kiezen. Door middel van een plak- en bloedingscore, de parodontiumstatus en eventuele röntgenfoto’s, registreert de mondhygiënist de conclusies.
Dan zal de behandelaar samen met uw patiënt een behandelplan opstellen. Ook hoort uw patiënt welke kosten het met zich mee gaat brengen. Met deze informatie kan uw patiënt beslissen of hij/zij een behandeling wil.
Initiële parodontale behandeling
De initiële ofwel de eerste parodontale behandeling bestaat uit een traject van een aantal behandelingen. We besteden dan aandacht aan de volgende punten:
- uw patiënt begeleiden naar een optimaal niveau van de mondhygiëne;
- verwijdering van plak en tandsteen en polijsten;
- subgingivale gebitsreiniging en rootplanning, dit is het grondig reinigen van de worteloppervlakken van alle aanwezige pockets;
- indien nodig een bacteriologisch onderzoek;
- cariëspreventie.
Evaluatie
Twee maanden na het laatste behandelingsbezoek van uw patiënt willen wij uw patiënt graag zien voor een evaluatie. Uw patiënt kan ons dan vertellen hoe de ervaringen zijn en of uw patiënt bepaalde wensen heeft. We zullen nogmaals een uitgebreid onderzoek doen. Samen met uw patiënt zullen we eventueel het behandelplan bijstellen. Daarna kan uw patiënt afspraken maken voor vervolgbehandelingen, als dat nodig is.
Parodontale chirurgie
Het kan zijn dat bij de evaluatie blijkt dat de conditie van het parodontium van uw patiënt niet voldoende is verbeterd. Dan zullen we met uw patiënt overleggen of we zullen kiezen voor een chirurgische ingreep. Daarmee kunnen we het ontstekingsproces alsnog beëindigen. We willen uiteindelijk een stabiele situatie in de mond van uw patiënt bereiken. Soms kiezen we voor regeneratietechnieken of een laserbehandeling.
Recall systeem voor controlebehandelingen
Na de initiële behandeling bekijken we of uw patiënt over kan gaan op onze controlebehandelingen. Als dat zo is, dan nemen we uw patiënt op in ons recall systeem. Uw behandelaar zal dan eerst vaststellen hoe de parodontale conditie van uw patiënt is. Dat is nodig om te bepalen wat voor uw patiënt de beste nazorgbehandeling is. Met dit recall systeem willen we ervoor zorgen dat de mond van uw patiënt gezond blijft.

